بالابر نفری خرید یا اجاره ؟

بحث و تبادل داده در مورد بالابرهای صنعتی
kandokav
مدیر انجمن
پست: 1
تاریخ عضویت: یک شنبه 22 مهر 1397, 9:50 am

بالابر نفری خرید یا اجاره ؟

پستتوسط kandokav » یک شنبه 22 مهر 1397, 10:06 am

بالابر وسیله مکانیکی است که به منظور انتقال افراد ، ابزار و یا بار به ارتفاع و همسطح سازی استفاده می شود. مکانیزم کار بالابرها متفاوت بوده و برای انتقال بار از برق ، دیزل و نیروی هیدرولیک بسته به نوع بالابر استفاده می گردد. عوامل تعیین کننده در استفاده از بالابر عواملی همچون ظرفیت، ایمنی، محیط کار دستگاه ، نوع کاربری و قیمت بالابر می باشد. بالابرها در دو نوع کلی بالابر ثابت و بالابر متحرک موجود می باشند. از انواع دیگر بالابر می توان به بالابرهای ساختمانی اشاره کرد که برای جابجایی بار و مصالح به طبقات ساختمان در حال احداث استفاده می گردد. نوع کاربری بالابرهای نفری کاملاً با جرثقیل ، آسانسور و لیفتراک ها تفاوت داشته و نباید از بالابر نفر بعنوان ابزارهای یاد شده مورد استفاده قرار گیرد. اجاره بالابر نفر برای انجام کاری در ارتفاع که فقط چند روز و یا چند هفته طول می کشد بسیار مقرون بصرفه تر از خرید بالابر و یا حتی نصب داربست می باشد.
چرا بالابر آکاردئونی ؟

بالابر آکاردئونی برای تعمیرات دورهای ، کار همزمان چند نفر در ارتفاع بهمراه تجهیزات ، تعمیر و بازرسی خطوط برق و تعویض لامپ ، نصب علائم در ارتفاع ، تخلیه و بارگیری در خطوط راه آهن ، دسترسی به قفسه انبارها ، نگهداری سازهها و تعمیر تجهیزات ، بازسازی و تعمیر ساختمانها و محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.
چرا بالابر مفصلی ؟

کارخانجات صنعتی مانند صنایع فولاد و خودروسازی جهت تعمیر و نگهداری دورهای بدلیل وجود ماشین آلات و لولهکشی ها در ساختمان و یا سوله معمولا به بالابر مفصلی برای دسترسی به محل کار و گذر از موانع نیاز دارند. در چنین شرایطی که محیط کار معمولا باریک و دارای موانع برای رسیدن به محل کار باشد بوم لیفت مفصلی بهترین گزینه نسبت به سایر بالابرها برای انجام کار می باشد.
چرا بالابر نفری ؟

پیمانکاران ، سازمانها و ادارات ، مساجد و مدارس می توانند بالابر نفری را جهت انجام کارهای تعمیر و نگهداری اجاره نمایند. از بالابر ستونی می توان در دسترسی به قفسهها در انبارها و فروشگاهها استفاده نمود. تعمیرات برقی ، هرس درختان ، نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان ها و بسیاری دیگر از کارهای مرتبط با کار در ارتفاع از مزایای استفاده از بالابر نفری می باشد.

rentlift
مدیر انجمن
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه 25 آبان 1397, 10:14 am

ایمنی بالابر نفری

پستتوسط rentlift » پنج شنبه 8 آذر 1397, 7:25 am

درصورت کوتاه بودن زمان پروژه اجاره بالابرگزینه اصلی می باشد.
قبل از استفاده از هر نوع وسیله و ابزار در محیط کار باید ایمنی آن را مورد توجه قرار داد و بدیهی است که بالابرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. باید از قدرت ، استحکام و ثبات کافی برای حمل بار یا نفر برخوردار بوده و روی سطحی قرار گیرد که قابلیت اتکای مطمئن داشته باشد. حداکثر ظرفیت حمل بار یا نفر باید بر روی بدنه بالابر و به همراه کاتالوگ آن مشخص شود و درصورت رعایت نشدن ظرفیت توسط کاربر دستگاه باید توسط تجهیزات امنیتی از حرکت بالابر جلوگیری کرده و توسط آلارم مشخص توجه کاربر بالابر را به این موضوع جلب نماید. بار و هر چیزی که به آن متصل شده ، یا برای حمل بار در بلند کردن استفاده می شود باید از قدرت و استحکام کافی برخوردار باشد. تجهیزات بالابری افراد باید از حفاظ مناسب برای حفاظت کاربر در مقابل له شدن، گیر کردن و سقوط از آن را دارا باشند. برای جلوگیری از افتادن بالابر باید ابزار و تجهیزات مناسب همچون جک و وزنه تعادل داشته باشند و در صورتی که کاربر در دستگاه بالابر گیر کند، در معرض خطر نبوده و بتواند به راحتی آزاد شود. سرعت باد ، شیب سطح و عوامل محیطی دیگر که هنگام استفاده از بالابر بر روی تعادل بالابر و کاربر تاثیرگذار است باید با توجه به کاتالوگ دستگاه و دستورالعمل‌های ایمنی رعایت گردد، باد می تواند باعث واژگونی بالابر ، ایجاد تکان های شدید و عدم امنیت بالابر در ارتفاع و حتی باعث ایجاد خسارت شود. مقاومت بالابر در مقابل باد با توجه به نوع بالابر ، مکانیزم بالابری و ظرفیت بالابری آن متفاوت بوده و معمولا بالابرهای سبکتر مقاومت کمتری در مقابل باد دارند. تجهیزات بالابری باید با امنیت کامل و در محیط مناسب مستقر شود تا خطر برخورد و تصادف را کاهش دهد و خطر برخورد افراد با دستگاه و یا دکل بالابر وجود نداشته باشد. پس از نصب ، مونتاژ و قبل از قرار دادن بالابر در محل در فواصل زمانی مناسب دستگاه مورد بازرسی قرار گیرد که زمانبندی برای بازرسی دوره ای دستگاه بستگی به شرایط نصب ، مونتاژ و نوع کارکرد بالابر دارد.


بازگشت به “بالابرهای صنعتی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان